Melegburkolás

A melegburkolás kifejezés valószínűleg mindenkinek ismerős lehet, de pontos definícióját nem ismeri mindenki. A burkolatokat általában két nagy csoportba sorolhatjuk: hidegburkolatok és melegburkolatok. Röviden megfogalmazva a melegburkolatok olyan, melyek a lerakás után megtartják a hőt. Ez azt jelenti, hogy ezeken a burkolatokon járva cipő nélkül is kellemes komfortérzetet érezhetünk. A melegburkolás lényegében a melegburkolatok szakszerű lerakását jelenti a megfelelő előkészítéssel együtt.

A melegburkolás folyamata burkolattípusonként változhat, de az első lépés minden esetben az kiválasztott burkolat típusához megfelelő aljzat előkészítése. Ez magába foglalja az aljzat egyenletlenségeinek ellenőrzését, mivel ha ezeket nem kezeljük megfelelően, a rákerülő burkolat hullámos vagy egyenetlen lehet. Ez nem csak a burkolat megjelenését ronthatja, de csökkentheti annak élettartamát is. Az aljzatot célszerű egyenlíteni, és erre a célra önterülő aljzatkiegyenlítőt használni.

A következő lépés attól függ, milyen típusú burkolattal dolgozunk. Egy úgynevezett klikkes rendszerű vinil padló esetén ez egyszerű feladat, mivel a kiegyenlített aljzatra a burkolatot közvetlenül rá lehet helyezni. Más típusoknál, mint például szőnyegburkolat esetén először a rögzítő réteget kell felvinni (ragasztó vagy fixáló).

A melegburkolás utolsó lépése a lábazat elkészítése. Szőnyegburkolatnál általában saját anyagából készül a lábazat, amit egy behúzó profilba helyezünk. PVC burkolatoknál állítható lábazatot készíthetünk, míg néhány vinyl burkolat gyártó színazonos lábazati elemeket is kínál. A különböző hideg és meleg burkolatok találkozásánál gyakran létrejönnek szintbeli különbségek, amelyeket burkolatváltó profilokkal lehet kiegyenlíteni.

A melegburkolatok közé tartoznak:

  • Szőnyeg
  • Laminált padló
  • Hajópadló
  • Lambéria

Tekintse meg munkáinkról készült galériánkat, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot!